O blogu

Blog ten ma wszystkim potrzebującym pomocy w pisaniu prac magisterskich przybliżyć warsztat pracy. Opiszemy szczegółowo cały proces pisania pracy magisterskiej – od wyboru tematyki, po uszczegółowienie tematu – na obronie skończywszy.

Blog ten chroni prawo autorskie, będzie wydany w formie książkowej („Praca magisterska na wesoło”), proszę nie kopiować sformułowań z niego.

Z czasem zacząłem pisać nie tylko o pracach magisterskich, ale też o mojej pracy przy pozycjonowaniu stron, o moim poruszaniu się w świecie Internetu i współtworzeniu go. Tak, dokładam jakąś swoją malutką cegiełkę do tego, co na co dzień można zobaczyć w sieci.


Aktualizacja 2023

Blog, na którym jesteś powstał w roku 2012. W tym samym roku zacząłem prowadzić również blog o pisaniu curriculum vitae, listów motywacyjnych. Tamten blog założyłem na bezpłatnej platformie od Google blogger.com (blogspot.com). Niestety, ta usługa Google umiera trochę śmiercią naturalną – wygląda ciut archaicznie i samo Google przestaje ją powoli indeksować: starsze posty znikają z wyników wyszukiwania, a nowe bez „pomocy” też nie zawsze można znaleźć. W związku z tym postanowiłem poprzenosić niektóre tamte posty tutaj.

Niektóre z tamtych porad mogą dzisiaj wydawać się nietrafione. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że większość została napisana w roku 2012 – od tamtego czasu zmieniło się mnóstwo: począwszy od sposobów tworzenia CV, ich przesyłania – na samych zawodach, o pracę w jakich ludzie się starają, kończąc.

A zaczynał się ten blog tak:

Wypadałoby się przedstawić

Nazywam się X Iksiński. Nie, źle. Przecież nie nazywam się X Iksiński. Jak się więc nazywam? Ja wiem, ale czy to istotne? To zależy. Jeśli mam wzbudzić jakieś zaufanie, to powinienem się przedstawić… Może później. Na razie zobaczmy, co z tego bloga wyjdzie.

Aktualizacja 2020

Minęło 8 lat i blog nadal istnieje. To na pewno sukces. Jednak jego zawartość zostawia wiele do życzenia – są okresy, że treść można wręcz porównać do spamu. Trzeba się poprawić. W roku 2020 obiecuję więcej autorskich tekstów.

Dodaj komentarz